یک روز بعد از تمدید 10 ساله «قانون تحریم‌های ایران»

جان کری: الگوی برجام برای کشورهای خاورمیانه مناسب است

تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲
Share/Save/Bookmark
 
جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفت الگوی به کار گرفته شده برای حصول توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 برای حل و فصل مسائل دیگر کشورهای خاورمیانه از جمله لیبی، سوریه و یمن قابل اجرا است.
 
به گزارش "حافظ نیوز" جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفت الگوی به کار گرفته شده برای حصول توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 برای حل و فصل مسائل دیگر کشورهای خاورمیانه از جمله لیبی، سوریه و یمن قابل اجرا است. 
وی که در کنفرانسی در ایتالیا صحبت می‌کرد مدعی شد ایران قبل از حصول توافق هسته‌ای تنها چند ماه با تولید سلاح اتمی فاصله داشته است. 
کری در ادامه با متهم کردن ایران به ادامه «رفتارهای ثبات‌زدا» در منطقه - به زعم وی - گفت که کسی وعده حل و فصل تمامی چالش‌ها با ایران را نداده بود. 
کری این اظهارات را یک روز بعد از تصویب طرح تمدید 10 ساله «قانون تحریم‌های ایران» در مجلس سنا مطرح کرد.
این طرح روز پنجشنبه با 99 رأی موافق و بدون رأی مخالف به تصویب رسید. مجلس نمایندگان آمریکا هم قبلاً این طرح را با 419 رأی موافق و تنها یک رأی مخالف تصویب کرده بود.
مصوبه کنگره آمریکا برای تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران اکنون بایستی برای تبدیل شدن به قانون برای باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ارسال شود. کاخ سفید امشب اعلام کرد انتظار می‌رود اوباما مصوبه کنگره را امضا کند.

انتهای خبر/110
کد مطلب: 15842
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی