سیاست تشویق برای کسانی که زکات می دهند

تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
تحقق 4 میلیارد تومان زکات در سال 95
 
به گزارش "حافظ نیوز"،سید حسین هاشمی در جلسه شورای زکات اظهار کرد: حرکت خوبی در تهران در زمینه زکات آغاز شده است؛ امسال پیش‌بینی‌ها بر جمع آوری 9 میلیارد تومان زکات دلالت داشت که تاکنون 4 میلیارد تومان طی هشت ماهه امسال محقق شده است. در ادامه جلسه بر شکل گیری سه کمیته اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و پشتیبانی در زمینه زکات تاکید شد.

همچنین مقرر شد براساس سیاست تشویق زکات معادلی برای کسانی که زکات پرداخت می‌کنند در زمینه پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شود. براساس تصمیم گیری شورا مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای طرح‌های تشویقی زکات در نظر گرفته شود. همچنین برای تشکیل شورای زکات در روستاها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها، تشکیل شورای زکات توسط ائمه جمعه و فرمانداران و سرکشی به واحدهای تولیدی و کشاورزی تصمیماتی اتخاذ شد.

در این جلسه بر همکاری جهاد کشاورزی برای تبلیغ و ترویج زکات در امور دامپروری و کشاورزری و برگزاری جلسات شورای زکات استان به شکل فصلی با حضور فرمانداران در همه شهرستان‌ها تاکید شد. جلسه شورای زکات استان تهران با حضور استاندار تهران، نماینده ولی فقیه و رئیس شورای زکات استان تهران، مدیرکل امور اجرایی زکات کشور و مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران و اعضای شورا برگزار شد.
انتهای خبر/111
کد مطلب: 16227
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی