کری برای شرکت در کنفرانس فلسطین به پاریس می رود

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲
Share/Save/Bookmark
 
'مارک تونر' قائم مقام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه تایید کرد که جان کری وزیر خارجه آمریکا در حرکتی که بی تردید به رنجش خاطر بیش تر سران رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد در کنفرانس صلح خاورمیانه که قرار است به میزبانی فرانسه در پاریس برگزار شود؛ شرکت خواهد کرد.
 
به گزارش "حافظ نیوز"،این تصمیم جان کری در شرایطی صورت می گیرد که نزدیک به یک هفته پیش شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ای را در محکومیت شهرک سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغال شده فلسطینی ها به تصویب رساند و به این ترتیب جو تازه ای را برای حمایت بیشتر بین المللی از راه حل دودولتی برای این بحران بوجود آورد.
کنفرانس پاریس در واقع ادامه تلاش های اخیر برای یافتن راه بازگرداندن طرفین به پای میز مذاکره بوده و محور اصلی گفت و گو ها در این کنفرانس ایجاد زمینه ازسرگیری گفت و گوهای صلح خواهد بود.
درحالی که دولت فرانسه ماه ها برای برگزاری این کنفرانس تلاش کرده هیچ گونه نشانه ای از این که یکی از مقامات ارشد دیپلماسی آمریکا در این کنفرانس حضور خواهد داشت دیده نشده بود.
درحالی که فقط ده روز دیگر به پایان تصدی 'باراک اوباما' باقی مانده و با ورود 'دونالد ترامپ' به کاخ سفید به احتمال زیاد رکس تیلرسن گزینه او برای وزارت خارجه آمریکا جای 'جان کری' را خواهد گرفت به نظر می رسد این آخرین تلاش جان کری برای نشان دادن حمایت خود از حل منصفانه این بحران خواهد بود.
انتهای خبر/111
 
کد مطلب: 16269
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی