به علت تداوم فرونشست زمین و افزایش فروچاله ها،

آغاز جابجایی و کوچ اجباری روستای دیندارلو فسا

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
جابجایی روستای دیندارلو از امروز با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور کلید خورد.
 
به گزارش "حافظ نیوز" پس از وقوع سه حادثه در فاصله زمانی کمتر از یک سال، به عنوان فرو نشست زمین در روستای دیندارلو و ایجاد فروچاله به عمق 100 متر در نزدیکی این روستا زندگی را برای ساکنان آن مختل کرده و حالا با بارش باران در طی چند روز گذشته دوباره شکافی به طول بیش از دویست متر در این روستا ایجاد شده و باعث شکسته شدن دیوارهای ساختمان ها و معابر عمومی شد.
رئیس بنیاد مسکن کشور در بازدید از روستای دیندارلو در بخش ششده و قره بلاغ گفت : بنیاد مسکن هزینه مطالعه کلی در خصوص جابجایی این روستا را به مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی شیراز و تهران پرداخت می کند و این مطالعه از هفته آینده آغاز خواهد شد.
تابش افزود: بعد از ارائه راهکار، نتیجه مطالعات مشخص خواهد شد که آیا کل روستا باید جابجا شود یا بخشی که در مسیر این رانش واقع شده است.
 سلیمان کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا نیز گفت: به علت شدت رانش ها که از پارسال در این روستا رخ داده به بیش از 150 واحد مسکونی خسارت وارد و تخلیه شدند.
 وی ادامه داد: در بارندگی چند روز گذشته مجددا شکاف هایی جدید در این روستا ایجاد و خساراتی وارد شده است که ما 100 خانوار دیگر را تخلیه کردیم.
  روستای دیندارلو دارای 800 خانوار با جمیعت 2 هزار و 500 نفر در بخش ششده و قره بلاغ فسا قرار دارد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب: 16492
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی