روزنامه دیلی میرور: ابوبکر البغدای به هلاکت رسید

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
روزنامه دیلی میرور چاپ انگیس مدعی شد: برخی گزارش های تایید نشده از سوریه از آن حکایت دارد که بغدادی روز شنبه در یک حمله هوایی کشته شده است.
 
به گزارش "حافظ نیوز"،روزنامه دیلی میرور : ابوبکر البغدای به هلاکت رسیدبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه دیلی میرور از کشته شدن ابوبکر البغدادی،سرکرده گروه تکفیری-صهیونیستی داعش در حملات هوایی سوریه خبر داد.
این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود مدعی شد : برخی گزارش های تایید نشده از سوریه از آن حکایت دارد که بغدادی روز شنبه در یک حمله هوایی کشته شده است.  
بر اساس این گزارش، روز شنبه در تمام مدت پایگاه این گروه تکفیری-صهیونیستی در رقه زیر آتش سنگین حملات ارتش سوریه بود و گزارش هایی که خبرگزاری اعماق، متعلق به گروه تروریستی داعش منتشر کرد از خسارات سنگینی که به آنها وارد شده است، حکایت داشت.  
بر اساس این گزارش برای سر ابوبکر البغدادی، سرکرده این گروهک ، جایزه 20 میلیون دلاری تعیین شده است.
پیش از این هم گزارش هایی درباره کشته شدن البغدادی منتشر شده بود که هیچ کدام صحت نداشت.
اسنادی که در یک فیلم مستند منتشر شده است، نشان می دهد ابوبکر البغدادی در سال 2013 موفق شد در آخرین لحظات از دست نیروهای ویژه عراقی بگریزد.
این موضوع زمانی افشا شد که نیروهای عراقی ادعا کردند ایاد الجمیلی، معاون بغدادی در یک حمله هوایی در نزدیکی مرز عراق با سوریه کشته شده است.
جمیلی که در زمان صدام ، دیکتاتور سابق عراق یک مامور اطلاعاتی بود، در گزارشی که از تلویزیون عراق پخش شد به عنوان جانشین سرکرده گروهک داعش و وزیر جنگ البغدادی معرفی شد.
هنوز هیچ منبع دیگری این گزارش را تائید نکرده اند.
 
کد مطلب: 17018
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی