تعیی تکلیف برای دوسال باقی مانده از مجلس دهم؛

ترکیب هیات رئیسه 13 کمیسیون‌‌ تخصصی مجلس مشخص شد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰
Share/Save/Bookmark
 
ترکیب هیات رئیسه 13 کمیسیون‌‌ تخصصی مجلس برای دوسال باقی مانده از مجلس دهم مشخص شد.
 
به گزارش "حافظ نیوز"، اعضای هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس دهم برای سال دوم مشخص شدند.
 
در جریان انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌ها به غیر از روسای 3 کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و کشاورزی، سایر روسا بر کرسی ریاست ابقاء شدند. 
 
از بین روسای کمیسیون ها  10 رئیس عضو فراکسیون ولایت و 3 رئیس از اعضای فراکسیون امید هستند. 

همچنین 9 نفر از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی عضو هیات رئیسه کمیسیون های تخصصی پارلمان هستند.
 
 
 
 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
 رئیس: علاءالدین بروجردی (فراکسیون ولایت)
نایب رئیس اول: کمال دهقانی فیروزآبادی

نایب رئیس دوم: محمدمهدی برومندی، نماینده مردم فارس در مجلس

سخنگو: سیدحسین نقوی حسینی

دبیر اول: محمدجواد جمالی، نماینده مردم فارس در مجلس
 
دبیر دوم: محمدابراهیم رضایی
 

 کمیسیون برنامه و بودجه
 
رئیس: غلامرضا تاجگردون (فراکسیون امید)
 
نایب رئیس اول: جهانبخش محبی‌نیا
 
نایب رئیس دوم: هادی قوامی
 
سخنگو: محمدمهدی مفتح
 
دبیر اول: علی کاظمی
 
دبیر دوم: محسن بیگلری
 
 
کمیسیون شوراها  و امور داخلی
 
رئیس: محمدجواد کولیوند (فراکسیون ولایت) 

نایب رئیس اول: سیدحمیدرضا کاظمی

نایب رئیس دوم: امیر خجسته

سخنگو: اصغر سلیمی

دبیر اول: احمد علیرضا بیگی

دبیر دوم: سهراب گیلانی 
 

 کمیسیون اجتماعی 
 
رئیس: عبدالرضا عزیزی (فراکسیون ولایت)

نایب رئیس اول: محمدرضا بادامچی

نایب رئیس دوم: مسعود رضایی، نماینده مردم فارس در مجلس

سخنگو: زهرا ساعی

دبیر اول: روح الله بابایی صالح

دبیر دوم: ناهید تاج الدین 
 

کمیسیون اقتصادی
 
 رئیس: محمدرضا پورابراهیمی (فراکسیون ولایت)

نایب رئیس اول:  علی اکبر کریمی
 
نایب رئیس دوم: سید فرید موسوی
 
سخنگو:  رحیم زارع، نماینده مردم فارس در مجلس
 
دبیر اول: سیدحسن حسینی شاهرودی
 
 دبیر دوم:  علی اسماعیلی
 
کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی 
 
رئیس: علی اکبری (نماینده بجنورد) (فراکسیون امید) 

نایب رئیس اول: رضا کریمی

نایب رئیس دوم: علی بختیاری

سخنگو: علی محمدشاعری

دبیر اول:جلال محمودزاده

 دبیر دوم: نظر افضلی 
 
 کمیسیون بهداشت و درمان
 
رئیس: علی نوبخت‌حقیقی (فراکسیون امید)
 
نایب رئیس اول: محمدحسین قربانی

نایب رئیس دوم:  همایون یوسفی

سخنگو: احمد همتی

دبیر اول: عباسعلی پوربافرانی  
 
دبیر دوم: یعقوب شیویاری 
 
 
 
کمیسیون حقوقی و قضائی
 
رئیس: الهیار ملکشاهی (فراکسیون ولایت)
 
نایب رئیس اول: حسین رضازاده، نماینده مردم فارس در مجلس 
 
نایب رئیس دوم: محمد کاظمی
 
سخنگو: حسن نوروزی  
 
دبیر اول: جلیل رحیمی جهان‌آبادی 
 
دبیر دوم: یحیی کمالی‌پور 
 
 
کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری
 
رئیس: محمد مهدی زاهدی (فراکسیون ولایت)
 
نایب رئیس اول:داوود محمدی (تهران)
 
نایب رئیس دوم: قاسم احمدی لاشکی
 
سخنگو: میرحمایت میرزاده
 
دبیر اول: فریده اولادقباد 
 
دبیر دوم: علیرضا سلیمی 

 کمیسیون انرژی
 
رئیس: فریدون حسنوند (فراکسیون ولایت)
 
نایب رئیس اول: هدایت الله خادمی 
 
نایب رئیس دوم: سیدعلی ادیانی‌راد
 
دبیر اول: کوروش کرم‌پور، نماینده مردم فارس در مجلس 
 
دبیر دوم:  جاسم ساعدی
 
سخنگو: اسدالله قره‌خانی
 
 
کمیسیون صنایع و معادن
 
رئیس: عزیز اکبریان (فراکسیون ولایت)
 
نایب رئیس اول: رضا علیزاده
 
نایب رئیس دوم: فریدون احمدی
 
سخنگو: سعید باستانی
 
دبیر اول:  رامین نورقلی‌پور
 
دبیر دوم: سید جواد حسینی‌کیا
 
 
کمیسیون فرهنگی
 
رئیس: جمشید جعفرپور (فراکسیون ولایت)، نماینده مردم فارس در مجلس
 
نایب رئیس اول: اصغر مسعودی، نماینده مردم فارس در مجلس
 
نایب رئیس دوم: نصرالله پژمانفر
 
سخنگو: احد آزادیخواه 
 
دبیر اول: فاطمه ذوالقدر 
 
دبیر دوم: علیرضا ابراهیمی
 
 
کمیسیون عمران
 
رئیس: محمدرضا رضایی کوچی (فراکسیون ولایت)، نماینده مردم فارس در مجلس
 
نایب رئیس اول: قلی‌الله قلی‌زاده
 
نایب رئیس دوم: مجید کیانپور
 
سخنگو: صدیف بدری
 
دبیر اول: حسین نیازآذری
 
دبیر دوم: شادمهر کاظم‌زاده
 

 گفتنی است اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بعد از انتخاب رئیس در صحن علنی مشخص خواهند شدند.
کد مطلب: 17047
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی