بلومبرگ خبر داد:

سلاح خطرناک قطر برای تنبیه امارات

تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
خبرگزاری بلومبرگ آمریکا به ابزارهایی که قطر برای مجازات کشور امارات در زمینه اقتصادی در اختیار دارد پرداخت.
 
به گزارش "حافظ نیوز"، خبرگزاری بلومبرگ آمریکا با اشاره به ابزارهایی که قطر برای مجازات کشور امارات در زمینه اقتصادی در اختیار دارد نوشت در صورت عدم دستیابی به توافقی برای حل و فصل اختلاف موجود میان دوحه و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس ممکن است قطر صادرات گاز به امارات را قطع کند.
خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ با کم اهمیت شمردن محاصره دوحه به دلیل وجود منافذ و بندرگاه های فراوان برای بهره برداری در تجارت خارجی قطر، پیش بینی کرد با تشدید این بحران بهای جهانی نفت افزایش پیدا کند.
این خبرگزاری خاطرنشان می کند در صورت افزایش تنش، سلاح خطرناک قطر برای دفاع از خودش قطع صادرات گاز طبیعی به امارات از طریق خط لوله دلفین است. طرح گازی دلفین یک طرح مشترک میان قطر، امارات و عمان است.
این نخستین طرح انتقال گاز طبیعی تصفیه شده بین کشورهای خلیج فارس و بزرگ ترین مشارکت در زمینه انرژی در منطقه است که بیش از یک سوم نیاز امارات را تأمین می کند.
دبی در سال ۲۰۱۶، حدود ۱.۲۵ میلیون تن گاز طبیعی از دوحه وارد کرد که این رقم ۴۰ درصد از مجموع واردات گاز طبیعی آن است. مصرف کل گاز امارات در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۳.۱۲ میلیون تن بود.
کد مطلب: 17068
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی