گوش درد یا آرتروز فک؟

تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
شاید تا بحال بدون وجود علائم سرماخوردگی گوش دردی یکطرفه یا دوطرفه را تجربه کرده باشید و بعد از مراجعه به پزشک با تشخیص التهاب گوش و تجویز آنتی بیوتیک مواجه شده که تاثیری در درمانتان نداشته است.
 
به گزارش "حافظ نیوزشاید تا بحال بدون وجود علائم سرماخوردگی گوش دردی یکطرفه یا دوطرفه را تجربه کرده باشید و بعد از مراجعه به پزشک با تشخیص التهاب گوش و تجویز آنتی بیوتیک مواجه شده که تاثیری در درمانتان نداشته است!!!
سندرم TMJ ،التهاب مفصل اتصال دهنده فک پایین به استخوان سر است که باعث تحرک فک پایین می شود. علائم این التهاب علاوه بر درد اطراف گوش، درد در ناحیه گردن و عضلات شانه، سفتی عضلات فک، قفل شدن فک،شنیدن صدا هنگام خمیازه یا باز و بسته شدن فک،سردرد،دندان درد و مشکلات شنوایی می باشد.
شما با یک معاینه ساده میتوانید به وجود آن پی ببرید به این نحو که دو انگشت اشاره خود را در محل باز و بسته شدن فک )نزدیک گوش( قرار دهید و دهان را باز و بسته کنید. در صورت وجود سندرم و بسته به وخامت آن،برآمدگی فندق مانندی لمس میشود که گاهی دردناک است!
جویدن و گاز زدن خوراکیهای سفت مانند ته دیگ یا هویج و سیب،جویدن آدامس،استرس،زیاد حرف زدن یا آواز خواندن با صدای بلند،باز کردن بیش از حد دهان هنگام خمیازه کشیدن، و سایر بیماریهای مفصلی در ایجاد و تشدید بیماری دخیل است.
در درمان خانگی این سندرم علاوه بر رعایت نکات بالا، خوردن غذاهای نرم و قرار دادن یک تکه یخ که در حوله نازک پیچیده شده روی موضع درد، موثر است. در صورت ادامه درد جهت درمان دارویی به دندانپزشک مراجعه شود.
 
نویسنده: الهه شیرزاد
کد مطلب: 17445
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی