آخرین گمانه زنی ها و احتمالات درباره شهردار آینده شیراز؛

آیا «عبدالحمید معافیان» شهردار آینده شیراز خواهد بود؟ / خداحافظی قطعی «علیرضا پاک فطرت» با شهرداری شیراز

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
برخی خبرهای رسیده از شورای پنجم حکایت از وجود توصیه ها و فشارهای بیرونی برای انتخاب معافیان به عنوان شهردار شیراز دارد.
 
عبدالحمید معافیان
حافظ نیوز/ سرویس اجتماعی منتخبین شورای پنجم شیراز طی روزهای گذشته 10 گزینه نهایی تصدی شهرداری شیراز را انتخاب کردند که در بین آنها، احتمال انتصاب عبدالحمید معافیان و حیدر اسکندرپور از دیگران بیشتر است.
بر همین اساس قطعا علیرضا پاک فطرت شهردار فعلی شیراز علیرغم حمایت روحانیت شیراز و بسیاری از کارشناسان امور شهری از وی و همچنین کمپین های متعدد مردمی که در حمایت از وی شکل گرفت، دیگر شهردار آینده این کلانشهر نخواهد بود.
البته این احتمال نیز وجود دارد که اگر شورای پنجم در انتخاب شهردار متخصص به بن بست بخورد، احتمال ابقای پاک فطرت وجود دارد گرچه بسیار ضعیف است.
از سوی دیگر، رسانه های نزدیک به منتخبین شورای پنجم شانس معافیان، اسکندرپور را بیش از سایرین می دانند و به دلیل اینکه معافیان رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در استان نیز بوده و به احتمال بسیار به پست وزارت و یا حتی استانداری فارس نیز نخواهد رسید، معتقدند حداقل شهرداری شیراز سهم اوست! برخی خبرهای رسیده از شورای پنجم نیز حکایت از وجود توصیه ها و فشارهای بیرونی برای انتخاب معافیان به عنوان شهردار شیراز دارد.
استاندار فارس مدتی پیش در جمع شورائیان جدید استان فارس گفته بود: انتظار و خواست ما از اعضای شورا این است که در گام اول خودشان باشند، نباید دیگران بر شما منتی بگذارند چرا که همه ما به وظایف خود عمل کرده ایم. در انتخاب شهردار خودتان باشید نه دیگران، اگر خودتان باشید در طول مسیر فعالیت نیز ازکار خود راضی هستید.
نویسنده: سید حمید انجوی امیری
 
 
کد مطلب: 17505
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی