شهردار شیراز:

احیای بافت تاریخی شیراز از سال آینده آغاز می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
شهردار شیراز با بیان اینکه تلاش مجموعه جدید شهرداری احیای بافت تاریخی است، گفت: برنامه جدی برای احیای بافت تاریخی شیراز از سال آینده آغاز می‌شود.
 
به گزارش "حافظ نیوزحیدر اسکندرپور شهردار شیراز در جمع یکی از محلات بافت قدیم این شهر اظهار داشت: تلاش مجموعه جدید شهرداری این است که به بافت تاریخی توجه بیشتری شود و هر چند در گذشته نیز اقداماتی انجام شده اما نگاه به آینده است و برای آینده برنامه‌ریزی می‌شود. 
وی با بیان اینکه برنامه جدی برای احیای بافت تاریخی شیراز از سال آینده آغاز می‌شود، گفت: تلاش بر این است که هویت شیراز در بافت تاریخی احیا شود چراکه هویت شیراز ویلاهای اطراف شیراز نیست بلکه بافت قدیم و تاریخی آن است. 
اسکندرپور افزود: احیای بافت تاریخی می‌تواند مردم را گرد هم جمع‌ و گردشگری را نیز تقویت کند و علاوه بر آن مشکلات خاص این مناطق نیز با کمک هیئت‌های مذهبی و کسانی که دل در گرو این مردم دارند، برطرف شود.  
شهردار شیراز با بیان اینکه باید به گونه‌ای عمل کرد که زندگی در بافت های تاریخی تسهیل شود، بیان کرد: تلاش شهرداری بر این است که ظرف 2 سال آینده این اتفاق بیفتد و نباید اجازه داد که مردم این مناطق به دلیل شرایط بد زندگی مهاجرت کنند. 
کد مطلب: 18242
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی