کارگاه آموزشی مراقبت وصیانت ازدانش آموزان در برابرآسیب های اجتماعی

تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
کارگاه آموزشی مراقبت وصیانت از دانش آموزان در برابرآسیب های اجتماعی ویژه والدین دانش آموزان دبیرستان دوره اول شهید اندرزگو(فرهنگیان)شهرستان لامرد برگزارگردید.
 
به گزارش "حافظ نیوز کارگاه آموزشی مراقبت وصیانت از دانش آموزان در برابرآسیب های اجتماعی ویژه والدین دانش آموزان دبیرستان دوره اول شهید اندرزگو(فرهنگیان)شهرستان لامرد برگزارگردید.
آقای شبانی نژاد مدرس و مشاور آسیب های اجتماعی درحاشیه این کارگاه برلزوم نقش خانواده در کاهش انحرافات اجتماعی تاکید کرد و اظهارداشت: یکی ازعوامل مهم که باعث از هم پاشیدن کانون خانواده ها می شود ضعف اطلاعات و آگاهی والدین نسبت به معضلات اجتماعی در جامعه است زیرا خانواده مهم ترین محیط برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و والدین موثرترین افراد زندگی فرزندان می باشد و از ابتدای زندگی با فرزندان در تماس هستند.
وی عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی درجامعه را عوامل فردی، محیطی، اجتماعی، خصوصیات جسمانی، اختلال روحی و روانی، احساس کمبود شخصیت و تفاوت فرهنگی خانواده ها و آداب و رسوم دانست.
شبانی نژاد با بیان اینکه خانواده سالم، کانون پیشگیری ازآسیب های اجتماعی است خاطرنشان کرد: با مراقبت از خانواده و ایجاد صمیمیت و فضای امن عاطفی، انضباط رفتاری، نظارت هوشمندانه، الگوسازی مثبت می توان فرزندان خود را در برابرآسیب های اجتماعی ایمن کنید.
مشاور آسیب شناسی اجتماعی درجمع والدین دانش آموزان آموزش مهارت های زندگی به فرزندان را، اولین واکسن ایمن سازی دربرابرخطرات دانست و خانواده،مدرسه و جامعه را مثلث تربیتی نامید و ابراز امیدواری کرد که با تعامل این سه نهاد اجتماعی که دائم از همدیگر در حال تاثیرپذیری و تاثیرگزاری هستند، از زمینه بروز و گسترش انواع آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.
کد مطلب: 18325
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی