۲
 
نقدی بر مصاحبه اخیر ریاست محترمجمهور با صدا و سیما؛

ان‌شاءالله همه چیز درست می‌شود!

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
ادبیات ریاست محترم جمهور در مواجهه با دوربین صدا و سما همچنان جذاب و ژورنالیستی است اما مشکل آنجاست که آدم فقط از بابت شنیدن آن لذت می‌برد! اما هیچ دردی را دوا و هیچ ابهامی را برطرف نمی‌کند!
 
گفتگوی زنده رئیس جمهور با مردم
💠 ان‌شاءالله همه چیز درست می‌شود! این ماحصل سخنان دوشنبه شب گذشته ریاست محترم جمهور با مردم بود.
چه آنجا که حسن روحانی به مردم درباره بازگشت ثبات به بازار ارز وعده داد و چه آنجایی که درباره ریزگرد هوای خوزستان سخن گفت و چه آنجایی که از او درباره مسکن مهر سوال شد و چه آنجایی که درباره واردات خودروهای هیبریدی و کسب‌وکارهای فضای مجازی سخن گفت.
💠 ادبیات ریاست محترم جمهور در مواجهه با دوربین صدا و سما همچنان جذاب و ژورنالیستی است اما مشکل آنجاست که آدم فقط از بابت شنیدن آن لذت می‌برد! اما هیچ دردی را دوا و هیچ ابهامی را برطرف نمی‌کند! مصاحبه شب گذشته رئیس جمهور مجددا نشان داد اگر فضای بحث، آرام و منطقی و به دور از هیاهوی سیاسی باشد دستان حسن روحانی کمی تا قسمتی خالی است و ارتباط‌گیری وی با افکار عمومی سخت و دشوار است.
💠 بنابراین شاید حتی طرفداران دو آتشه دولت هم پس از آخرین مصاحبه رئیس جمهور به این نتیجه رسیده باشند که سیستم اطلاع رسانی دولت، به هوای تازه نیاز دارد تا بتواند به جامعه، درباره دستاوردهای دولت و مشکلاتی که بر سر راه براورده کردن وعده‌ها و انتظارات وجود دارد، توضیح قانع کننده بدهد.
💠 در روزهایی که وضع اقتصاد و معیشت مردم همچنان وخیم است و دلار به مرز ۵۰۰۰ تومان نزدیک می‌شود و به نظر می‌رسد گسل‌های اجتماعی درحال سرباز کردن هستند و مردم نگران‌تر از چندماه پرالتهاب گذشته، سخنان مسئولان ارشد کشور می‌تواند آبی باشد بر آتش التهابات اجتماعی و تشویش‌ها و نگرانی‌های مردم درباره آینده.
💠 سخنانی از جنس صداقت که نشان دهد برنامه‌های جامعی برای بهبود اوضاع کشور در دست اجراست اما اگر مخاطب عام احساس کند دست عالی‌رتبه‌ترین مقام اجرایی کشور به حدی خالی است که تنها وعده می‌دهد، در چنین شرایطی اوضاع بهبود که نمیابد هیچ، بلکه افکار عمومی نگران‌تر و ملتهب‌تر نیز خواهد شد؛ همچنان که پس از سخنان ریاست محترم جمهور به نظر می‌رسد ابهامات تازه‌ای نیز پدید آمده است!
نویسنده: سجاد زارع
کد مطلب: 18777
 


 
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۵:۰۲
واقعا رئیس جمهور حرفی برا گفتن نداشت
 
طرفدار سابق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۵:۲۰
روحانی_پشیمانیم!
 
 
خبرنامه ایمیلی